Jaunumi / Valsts atbalsts elektromobiļa iegādei

Valsts atbalsts elektromobiļa iegādei

Uzzini vairāk

Virzoties uz Latvijas klimatneitralitāti 2050. gadā un mērķi līdz 2030. gadam panākt vismaz par 55% mazāk siltumnīcefekta gāzu emisiju pret 1990. gadu, Ministru kabinets ir apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalsta programmu bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei.

Atbalsta gala saņēmēji būs privātpersonas, kuras pie Moller Auto kā projekta īstenotāja varēs iegādāties videi draudzīgu auto par zemāku cenu. Programmas ietvaros jauna elektromobiļa iegādei ir piešķirts 4500 EUR atbalsts, bet lietotiem elektromobiļiem un „plug-in“ hibrīdiem - 2250 EUR. Papildus, iegādājoties jaunu elektromobili vai jaunu hibrīdauto, Moller Auto pircējam piešķirs dāvanu 1000 EUR vērtībā. 

Jaunie elektromobiļi

4500 EUR grants

 

Lietotie elektromobiļi

2250 EUR grants

"Plug in" hibrīdi

2250 EUR grants

Pieejamais finansējums ir noteikts 10 miljoni eiro. Atbalsts būs pieejams līdz 2023. gada 31. decembrim vai līdz brīdim, kamēr būs pieejams noteiktais finansējums.

Pieņemtā lēmuma ietvaros, iegādājoties jaunu elektromobili vai lādējamu hibrīdauto, pircējs var pretendēt vēl uz papildu atbalstu 1000 EUR apmērā arī par esošā transportlīdzekļa utilizēšanu, ja tam ir izieta tehniskā apskate un ar auto pēdējos 3 gadus ir nobraukts ne mazāk par 5000 km gadā, kā arī tas ir reģistrēts Latvijā. Savukārt lietota elektromobiļa iegādes gadījumā pircējam ir iespēja utilizēt nolietotu auto un saņemt papildu 1000 EUR atbalstu. 

Rezultātā maksimālais iespējamais atbalsts privātpersonai ir 4500 EUR + 1000 EUR dīlera dāvana + 1000 EUR par norakstītu auto = kopā 6500 EUR.

Pircējam iegādātais auto jālieto vismaz 5 gadus un jānobrauc vismaz 10 400 km/ gadā un kopā piecu gadu periodā 52 000 km, kas tiks monitorēts katru gadu. Tāpat noteikts, ka maksimālais auto iegādes slieksnis ir 60 000 EUR bez PVN, bet iegādes cena lietotam elektromobilim nav zemāka par 5 500 EUR.

Vēl svarīgi piebilst, ka valsts atbalsts būs pieejams, izmantojot gan finanšu, gan operatīvo līzingu.

Atbalsts ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās granta programmas daļa, kas paredz valsts atbalstu elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdu iegādei ar mērķi veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Atbalsts būs pieejams līdz 2023. gada 31. decembrim vai līdz brīdim, kamēr būs pieejams noteiktais finansējums (10 miljoni eiro). Avots un vairāk informācijas par atbalsta piešķiršanu: 

Vairāk informācijas par transportlīdzekļa norakstīšanas atbalstu: https://likumi.lv/ta/id/84411-nolietotu-transportlidzeklu-apsaimniekosanas-likums

 

Informācija: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija